Dlaczego warto trenować swój oddech i co to daje?
Trening oddechu dotleniającego komórki uspokaja i przywraca zdrowie. Korzystając z warsztatów, można wykonywać wiele ćwiczeń i kontroli, które pozwalają zrozumieć w czasie rzeczywistym różnicę między oddechem normalnym, instynktownym, którego używa się na co dzień, a tym poprawiającym oddech – zgodnym z zasadami fizjologii, dopasowanym do warunków zdrowia. Dlaczego warto trenować oddech?
Jakie zalety ma trening oddechu?
Zmiany oddechu z nieprawidłowego i powszechnego, jaki jest przyczyną wielu chorób z zakresu układu oddechowego (astma), pozwalają zauważyć zmiany w dotlenieniu tkanek oraz zwiększyć żywotność. W tym celu korzysta się z techniki Buteyko, jaką wykonuje się o każdej porze dnia, również podczas normalnych codziennych czynności. Zazwyczaj już po pierwszych godzinach od wykonania ćwiczeń zaczyna się odczuwać i zauważać wiele korzyści wynikających z prawidłowego, anatomicznego oddechu. Metoda Buteyki pomaga w leczeniu kataru siennego, astmy czy chrapania, redukuje kaszel i świszczący oddech, zmniejsza potrzebę zażywania leków doraźnych oraz prewencyjnych. Właśnie dlatego trening oddechowy jest tak ważny.
Na czym polega szkolenie z technik oddychania?
Szkolenia składają się z części praktycznej i teoretycznej. W trakcie pierwszego modułu uczestnik kursu poznaje mechanizm oddechowy, prawidłowe wzorce, problemy wynikające z błędnych nawyków, kwasowość i zasadowość pH krwi. Omawia się także fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej oraz postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego itd. Część praktyczna to z kolei wyznaczanie pauzy kontrolnej, zapoznanie się fundamentalnymi ćwiczeniami, nauka metod oddechowych, praktyka ćwiczeń w parach. Efektem warsztatów jest odzyskanie zdrowia, energii, koncentracji, rozluźnienia, dobrego snu, uważności, spokoju, łagodnego oddechu i radości z uprawiania sportu. Takie kursy oferuje m.in. Mastering body and mind Macieja Szyszki, który dba o zdrowie swoich podopiecznych.
Czy warto trenować oddech?
Regularnie wykonywane ćwiczenia oddechowe mogą wspomóc pozbycie się nagromadzonego nieświeżego powietrza z płuc. Zwiększają poziom tlenu i przywracają przeponie możliwość pomocy w tej czynności. Głębokie oddychanie umożliwia przywracanie zwiększa pojemność płuc, co znacząco wpływa na funkcjonowanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana