Nocleg w apartamencie a nocleg w hotelu. Porównanie rozwiązań

Jedną z najważniejszych kwestii organizacyjnych przed wyjazdem na wymarzone wakacje, jest wybór i rezerwacja komfortowego miejsca noclegowego. To właśnie ono w dużej mierze wpływa na całokształt i zadowolenie z urlopu, gdyż jest to miejsce, w którym odpoczywamy po dniu pełnym wrażeń i budzimy się rano, wyczekując kolejnych atrakcji. Najczęściej wybieranym miejscem na nocleg jest hotel i apartament. Podpowiadamy, jakie są między nimi różnice.
Nocleg w apartamencie. Dlaczego warto go wybrać?
Apartament zapewnia najwięcej swobody i niezależności z większości dostępnych miejsc noclegowych. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy wyjeżdżamy na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi. W apartamencie nie trzeba martwić się o miejsce, gdyż jest on na tyle duży, że z pewnością zmieścimy się w nim z całym naszym bagażem, a dzieci będą miały do dyspozycji dużo więcej przestrzeni do zabawy.
Przeczytaj również: Sylwester w Zakopanem. Wejdź w nowy rok na najwyższym poziomie.
W apartamencie możemy poczuć się, jak u siebie w domu. Dużą zaletą jest obecność kuchni lub aneksu, który pozwoli nam przygotować ciepły posiłek lub napić się gorącej herbaty. To sprawia, że nie jesteśmy ograniczeni restauracyjnym menu oraz godzinami otwarcia restauracji – dodaje nasz rozmówca reprezentujący firmę Uno Apartments z Gdańska, która oferuje wynajem apartamentów nad morzem w centrum miasta.
Wynajem takiego noclegu to doskonała opcja również dla par poszukujących intymności. Apartamenty są zazwyczaj projektowane w taki sposób, aby efektywnie wykorzystać przestrzeń, zapewniając tym samym maksimum wygód. Często przypominają one standardowe mieszkania. Wielkim plusem jest to, że nie jesteśmy w nim ograniczeni do niewielkiego hotelowego pokoju. Możemy korzystać z całej dostępnej przestrzeni oraz wszystkich domowych akcesoriów. Jednak w tym przypadku, nie możemy liczyć na posiłki, które zapewniają pokoje hotelowe. W apartamencie jesteśmy zdani na siebie, jednak mamy do dyspozycji własną kuchnię, dlatego jeżeli wolimy samodzielnie przygotowywać sobie jedzenie, warto postawić na opcję z kuchnią.
Przeczytaj również: Elementy wyposażenia domków umożliwiające całoroczną rezerwację noclegu
Jakie są główne różnice między pokojem hotelowym a apartamentem?
Jedną z głównych rzeczy, która odróżnia pokój hotelowy od apartamentu, jest mniejsza przestrzeń i brak kuchni lub aneksu. Najczęściej składają się one z jednego pomieszczenia, podczas gdy apartamenty posiadają zazwyczaj salon i jedną lub dwie sypialnie. Apartamenty w Gdańsku cechują się większym luksusem, komfortem mieszkania oraz większą prywatnością. Co więcej, wynajmując pokój hotelowy, płacimy za obsługę hotelową i ilość osób, a nie za jego metraż, kiedy to cena apartamentu obejmuje całe mieszkanie, tj. kuchnię lub aneks, łazienkę, salon i sypialnię, niezależnie od ilości osób w nim przebywających. To oznacza, że za bardzo podobną cenę, mamy do dyspozycji dużo większą przestrzeń.
Przeczytaj również: Hotel jako miejsce organizacji wesela
Jeżeli wybieramy się, np. nad morze lub w góry na dłuższy czas, warto wybrać apartament, który wyposażony jest w kuchenkę, zmywarkę, lodówkę, pralkę, czajnik, żelazko, deskę do prasowania, talerze, szklanki, zestaw sztućców czy suszarkę do włosów. Takiego wyposażenia zazwyczaj nie znajdziemy w standardowym pokoju hotelowym, jednak w zamian za to, mamy dostęp do wielu dodatkowych opcji, np. możliwość skorzystania ze wspólnego basenu, centrum SPA, części sportowej czy placu zabaw. W hotelach obowiązują ścisłe godziny zameldowania i wymeldowania. Natomiast w przypadku apartamentów możemy liczyć na dużą większą swobodę. To, jaki nocleg wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań i wymagań. Warto wziąć również pod uwagę cel wizyty, przeznaczenie obiektu oraz budżet, jaki mamy do wykorzystania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
U Jana Jan Rybka, Grażyna Rybka Sp .j.
Domy wypoczynkowe, pensjonaty, schroniska
woj. świętokrzyskie26-006 Rudki, Kolejowa 2